Terapeuci
Home » Terapeuci
Koordynator zespołu: Piotr Kuraś (więcej informacji o terapeucie tutaj) – terapeuta, założyciel Ogólnopolskiego Centrum Profilaktyki i Terapii
Rejestracja online lub telefonicznie od poniedziałku do piątku po godz. 15:00 pod numerem telefonu: 535 880 808
Ogólnopolskie Centrum Profilaktyki i Terapii
Do naszego zespołu należą:
Marlena Walas – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Pracuje z dziećmi i młodzieżą.
Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień.
Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie mediacji i negocjacji. Brała udział w licznych szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożonych wykluczeniem społecznym, niedostosowanych, a także ofiar przemocy. Swoje doświadczenie zaczęła zdobywać jeszcze jako nastolatka, kiedy przez wiele lat działała jako harcerka. Jej pierwszą pracą zawodową był pedagog ulicy, następnie pracowała w placówce opiekuńczo-wychowawczej.
Od kilku lat nieprzerwanie związana jest z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki i Resocjalizacji “Ad-Rem” – gdzie pracuje jako wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej oraz prowadzi indywidualną terapię dzieci i młodzieży. Była również pedagogiem w szkole podstawowej oraz współpracowała ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym, a także odbywała staż kliniczny na Oddziale Leczenia Uzależnień w Warcie.
Kliknij aby umówić wizytę w serwisie ZnanyLekarz.pl
Aleksandra Maciaszczyk – psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień.
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością kliniczną oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Fundacji Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis.
Na co dzień pracuje na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. bł. R. Chylińskiego w Łodzi.
Pracuje indywidualnie i grupowo z osobami dorosłymi z problemem uzależnienia oraz członkami ich rodzin (partnerzy, dorosłe dzieci, rodzice). Prowadzi POP – Program Ograniczania Picia. Udziela również wsparcia i poradnictwa psychologicznego.
W swojej praktyce terapeutycznej zapewnia zaufanie, życzliwość oraz akceptację. Spotkania odbywają się w atmosferze szacunku oraz dyskrecji.
Aleksandra Maciaszczyk – ZnanyLekarz.pl
Zofia Warzyńska-Janowicz – Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień.
Ukończyła szkolenie prowadzone przez Fundację Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis w zakresie: “Specjalista Terapii Uzależnień” oraz „Uzależnienie w podejściu SFBT” – poszukiwanie rozwiązań, koncentrując się na zasobach
Inne wybrane szkolenia i treningi:
• „Praca z ciałem – integracja osiągnięć M.H. Ericksona i M. Feldenkraisa”, prowadząca: Iwona Woźniakowska, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Studium przypadku”, prowadzący: Krzysztof Klajs, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce – o motywacji raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Współpraca z kuratorami sądowymi”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Diagnoza pedagogiczna – możliwości i ograniczenia”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Coaching raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Zaburzenia psychiczne u młodzieży”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• Jak Feniks z popiołu. Praca z traumą”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
Swoją praktykę doskonaliła w:
• Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Centrum Psychiatryczne w Warcie, na Oddziale Leczenia Uzależnień, gdzie odbywałam staż kliniczny
• Strefie Psychoterapia w Łodzi
• Fundacji Praesterno w Łodzi
• Fundacji Uwolnienie w Łodzi
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako:
• Psychoterapeuta uzależnień
• Psycholog i pedagog szkolny
• Wykładowca psychologii na kursach szkolących opiekunów medycznych
• Kierownik literacki Teatru Integracyjnego Arka we Wrocławiu
• Dziennikarz – freelancer
• Specjalista PR w SWSPiZ (obecnie: SAN)
• Terapeuta w CZMP (obecnie: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki) na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej
• Tekściarz
O sobie pisze: W centrum moich zainteresowań jest drugi człowiek; ten, który siedzi naprzeciwko i przyszedł, by wspólnie rozwiązać jakiś problem. W swojej pracy podążam za Klientem. Słucham i obserwuję, zawsze szukając zasobów, z których można czerpać. Pracuję w nurcie humanistycznym Carla Rogersa – terapii skoncentrowanej na Kliencie. Swoją pracę poddaję regularnie superwizji.
Wykształcenie:
• Doktor nauk medycznych; obszarem moich zainteresowań jest znaczenie relacji lekarz-pacjent i motywowanie pacjenta do leczenia i/lub terapii; Uniwersytet Medyczny w Łodzi
• Master of Science in Professional Communication – specjalista profesjonalnej komunikacji, Clark University, USA
• Magister kulturoznawstwa – specjalność teatrologiczna
• Magister pedagogiki – specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
Napisałam około dwudziestu artykułów naukowych i liczne teksty popularno-naukowe.
Podstawowe dziedziny zainteresowań naukowych:
• Psychoterapia uzależnień
• Psychologia społeczna
• Psychologia zdrowia
• Różnice międzykulturowe
Kogo zapraszam do swojego gabinetu?
• Każdego, kto odczuwa problemy emocjonalne
• Osoby w kryzysie
• Osoby z problemem uzależnienia
• Osoby współuzależnione
• DDA
• Osoby poszukujące swojego miejsca w życiu
• Osoby próbujące odkryć swoją tożsamość
Natalia Bagniewska – Psycholog i pedagog, w trakcie szkoły psychoterapii. Pracuje z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością kliniczną. W trakcie studiów poszerzała swoją wiedzę i umiejętności na Oddziale Dziennym i Grupie Wsparcia w Centrum Medycznym MKK TRIMED.
Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach klinicznych w kraju i za granicą. Między innymi w szpitalach psychiatrycznych na Sri Lance (jednym z krajów o najwyższym wskaźniku samobójstw na świecie), na Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Oddziale Terapii Uzależnień w Zgierzu. Odbyła wiele szkoleń z zakresu diagnozy i psychoterapii.
Obecnie studiuje w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.
W pracy terapeutycznej zajmuje się głównie:
- zaburzeniami lękowymi (lęk paniczny, fobie, lęk uogólniony, nerwica natręctw)
- zaburzeniami depresyjnymi
- zaburzeniami osobowości
- kryzysami (utrata poczucia sensu i celu w życiu, poważne zmiany życiowe)
- trudnościami w radzeniu sobie ze stresem
- trudnościami w radzeniu sobie z emocjami
- trudnościami w relacjach
- poczuciem samotności
- zamartwianiem się
- perfekcjonizmem
- niskim poczuciem własnej wartości
Natalia Bagniewska – ZnanyLekarz.pl
Przemysław Kaźmierczak – Absolwent wydziału filozoficznego Uniwersytetu Łódzkiego. Nauczyciel Etyki. Socjoterapeuta, olinofrenopedagog, psychoterapeuta uzależnień (w trakcie certyfikacji), doradca rozwoju osobowości z 20 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami dzieci i młodzieży z trudnościami adaptacyjnymi i problemami z zakresu dostosowania społecznego.
Wieloletni pracownik telefonu zaufania. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w świetlicy środowiskowej gdzie oprócz wspierania dzieci organizował grupy wsparcia dla rodziców.
Jako wychowawca pracujący w Młodzieżowym Ośrodku Młodzieżowym „SOS” nr 1 w Łodzi rozwijał swoje kompetencje pracy z młodzieżą. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu pomocy osobom w kryzysie.
Uczestnik wielu seminariów i szkoleń między innymi takich jak: „Pomoc psychologiczna dla dzieci z rodzin alkoholowych”, „Diagnoza i wsparcie dziecka wykorzystywanego seksualnie”.
Swoje doświadczenie zawodowe poszerzał także pracując jako asystent rodziny w M.O.P.S. w Łodzi oraz jako opiekun osób starszych z zaburzeniami psychicznymi.
Przez ostatnie 9 lat zatrudniony w ośrodku terapii uzależnień gdzie współorganizował realizację programu terapeutycznego dla osób uzależnionych wprowadzając metody pracy oparte o wspieranie wewnętrznych zasobów pacjenta oraz rozwiązania systemowe w zakresie pracy z rodzinami osób uzależnionych.
W pracy z drugim człowiekiem przyjmuję autentyczną – opartą na empatii i trosce – postawę, która pozwala osobie znajdującej się w potrzebie dostrzec możliwość zmiany swojej sytuacji. Odnaleźć i poznać swoje konstruktywne zasoby.
Dąży do tego aby pacjent czuł się bezpiecznie, a spotkanie służyło leczeniu i zmianie, szanując przy tym cały świat pacjenta, jego teraźniejszość, przeszłość.
Stawia na bezpośredni kontakt oraz tworzenie przestrzeni do rozwijania zdolności świadomego przeżywania emocji.
W swojej pracy psychoterapeutycznej jako filozof czerpiąc z wielu nurtów Inspiruje się psychologią humanistyczną, psychoterapią egzystencjalną oraz psychodynamiczną. Mam nadzieję że pozwala to pacjentowi odnaleźć się we współczesnym świecie.
Renata Kuraś – biolog – biotechnolog, dietetyk kliniczny, psychodietetyk, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Absolwent Akademii Pracy z Pacjentem Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu oraz w trakcie szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Łodzi.
Autorka i współautorka ponad 20 publikacji w recenzowanych anglojęzycznych czasopismach naukowych z Impact Factor. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji, które pogłębiają wiedzę oraz poszerzają umiejętności interpersonalne.
Jej pasją jest człowiek. Słucha i wspiera, umożliwia Pacjentowi szukanie dla siebie najlepszego rozwiązania, a ponieważ od dawna interesuje ją tematyka zdrowego stylu życia i odżywiania, wspomaga również żywieniowo.
Jej pasją jest człowiek. Słucha i wspiera, umożliwia Pacjentowi szukanie dla siebie najlepszego rozwiązania, a ponieważ od dawna interesuje ją tematyka zdrowego stylu życia i odżywiania, wspomaga również żywieniowo.
Uczestniczka wielu szkoleń m.in:
- “Oś mózgowo-jelitowa i psychobiotyki. Czy dobry nastrój wywodzi się z jelita?”
- “Dietoterapia w zaburzeniach hormonalnych i metabolicznych”
- “Dietetyka dla płodności”
- “Insulinooporność – dieta i styl życia w 5 prostych krokach”
- “Żywienie w stwardnieniu rozsianym”
- “Żywienie w PCOS – kompleksowe podejście dietetyczne”
- “Wpływ strategii żywieniowej na libido kobiet i mężczyzn”
- “Psychodietetyka – uwolnić się od podjadania”
- “Jak przestać podjadać? Psychodietetyka w praktyce”
- “Jak skutecznie poradzić sobie z motywowaniem, trudnymi emocjami i komunikacją z pacjentem w codziennej pracy dietetyka?”
Zaprasza do kontaktu i wspólnej pracy osoby, które chcą:
- budować zdrowe nawyki – nauczysz się świadomie wybierać jedzenie, bez restrykcyjnych diet.
- zarządzać emocjami – zamiast sięgać po jedzenie w stresie, znajdziesz inne sposoby na radzenie sobie z emocjami.
- mieć wsparcie w odchudzaniu – zrozumiesz swoje ciało i odkryjesz, dlaczego tradycyjne diety często nie działają.
- mieć lepsze samopoczucie – poprawisz relację z jedzeniem i zyskasz więcej energii.
Rejestracja: tel. 575 100 550
Agnieszka Grabarczyk – Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk
Ukończyła studia wyższe na kierunku Dietetyka o specjalizacji Dietetyka Medyczna. Posiada dyplom Psychodietetyka wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia, a także tytuł Specjalisty Przyjaznego Insulinoopornym zdobyty w ramach School of Insulinresistance Therapy (SOIT). Ukończyła I stopień, a aktualnie realizuje II stopień szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).
Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki (nr członkowski: 751), a także specjalista rekomendowanych przez Fundację „Insulinooporność”.
Nauczyciel w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie prowadzi zajęcia z Dietetyki w klasach o profilu dietetycznym, a z zamiłowania również Edukator Żywieniowy, regularnie organizujący warsztaty oraz prelekcje dla różnych grup wiekowych i na różne tematy.
Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach, aby móc otoczyć swoich pacjentów jak najlepszą opieką. Wśród ukończonych szkoleń znajdują się:
- Analiza Badań w Dietetyce
- Dieta dla Mózgu
- Psychodietetyka w praktyce
- Zaawansowane Systemy odżywiania
- Dietoterapia Zaburzeń Płodności Kobiet, Mężczyzn i Profilaktyka
- Żywienie w Stwardnieniu Rozsianym
- Kompleksowe podejście dietetyczne do pacjenta z chorobami serca
- Probiotykoterapia w pracy dietetyka
- Dieta i suplementacja w IBS oraz SIBO
a także wiele innych.
W swojej pracy uczy przede wszystkim jak “budować odpowiednią relację z jedzeniem”. Jedzenie wpływa na wszystko w naszym życiu – od oczywistych spraw jak nasilanie/zmniejszanie się objawów chorobowych, po mniej oczywiste kwestie, takie jak koncentracja, jakość snu czy możliwości radzenia sobie ze stresem.
Kieruje się takimi wartościami jak:
- Holistyczne podejście – bo tylko dzięki temu możliwa jest TRWAŁA poprawa zdrowia i nawyków żywieniowych. Podczas współpracy zawsze pokazuje, że dietoterapia to nie droga przez mękę, a przygoda, w której pacjent nie jest sam.
- Zdrowy rozsądek – w myśl słów Paracelsusa “Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę” pokazuje, że najważniejsza jest równowaga w życiu i że wcale nie jest konieczne odmawianie sobie kostki czekolady, czy kawałka ulubionej pizzy. Bardzo rygorystyczne i wyśrubowane diety przynoszą marne rezultaty, a dodatkowo mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania i wielu innych chorób.
- Indywidualne i w pełni otwarte podejście – gdyż każda osoba niesie za sobą inną historię i każdy pacjent wymaga innego podejścia. Narzędzia i plan dietoterapii są indywidualnie dopasowywane podczas pierwszego spotkania, na które serdecznie zaprasza!
Agnieszka Grabarczyk – ZnanyLekarz.pl
Rejestracja online lub telefonicznie od poniedziałku do piątku po godz. 15:00 pod numerem telefonu: 535 880 808