Terapeuci

Home » Terapeuci

Koordynator zespołu: Piotr Kuraś (więcej informacji o terapeucie tutaj) – terapeuta, założyciel Ogólnopolskiego Centrum Profilaktyki i Terapii

Rejestracja online lub telefonicznie od poniedziałku do piątku po godz. 15:00 pod numerem telefonu: 535 880 808


Do naszego zespołu należą:

Marlena Walas – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Pracuje z dziećmi i młodzieżą.

Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień.

Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie mediacji i negocjacji. Brała udział w licznych szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożonych wykluczeniem społecznym, niedostosowanych, a także ofiar przemocy. Swoje doświadczenie zaczęła zdobywać jeszcze jako nastolatka, kiedy przez wiele lat działała jako harcerka. Jej pierwszą pracą zawodową był pedagog ulicy, następnie pracowała w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Od kilku lat nieprzerwanie związana jest z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki i Resocjalizacji “Ad-Rem” – gdzie pracuje jako wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej oraz prowadzi indywidualną terapię dzieci i młodzieży. Była również pedagogiem w szkole podstawowej oraz współpracowała ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym, a także odbywała staż kliniczny na Oddziale Leczenia Uzależnień w Warcie.

Kliknij aby umówić wizytę w serwisie ZnanyLekarz.pl


Joanna Grabowicz – psycholog, interwent kryzysowy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia.

Ukończyła studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej na SWPS w Warszawie. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT EDU w Warszawie.

Pracowała z osobami dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi (m.in. zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe), uzależnieniami, niepełnosprawnościami oraz kryzysami w bliskich związkach.

Udziela wsparcia oraz poradnictwa psychologicznego, a także towarzyszy w powrocie do równowagi psychicznej w sytuacjach kryzysowych. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi oraz starszą młodzieżą od 16 roku życia. Prywatnie interesuje się kryminologią i psychologią bliskich związków.

Joanna Grabowicz – ZnanyLekarz.pl


Katarzyna Dawidowska – od ponad dwudziestu lat pracuję przy wspieraniu osób w trudnych, kryzysowych sytuacjach  życiowych. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Obszarem mojej pracy są zaburzenia osobowości, problemy w relacjach interpersonalnych, sytuacje kryzysowe w życiu.  Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Caritas Archidiecezji Łódzkiej, w Polskim Stowarzyszeniu dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w Poradni Zdrowia Psychicznego Fundacji Uwolnienie, w Szpitalu Psychiatrycznym w Łodzi na Oddziale psychiatrycznym dla Dorosłych oraz w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej  dla Dzieci i Młodzieży. P

W ramach psychoterapii indywidualnej pracuje w nurcie psychodynamicznym z osobami dorosłymi i młodzieżą. Za cel stawia sobie zrozumienie drugiego człowieka, pomoc w rozwiązywaniu problemów natury emocjonalnej. Towarzyszy w przezwyciężaniu trudności życiowych, zrozumieniu siebie i innych oraz w drodze do wewnętrznej zmiany. Psychoterapia psychodynamiczna jest procesem leczenia, który zachodzi w oparciu o relację terapeutyczną i dialog terapeutyczny. W czasie sesji zachęca pacjenta do swobodnego dzielenia się myślami, fantazjami i skojarzeniami przychodzącymi mu do głowy. Uważnie słuchając tego, co pacjent mówi, dostosowuje swoją aktywność do możliwości i potrzeb pacjenta. Czynnikiem niosącym zmianę jest wgląd (pełniejsze rozumienie i postrzeganie siebie).

Prowadzę też terapię par.

Pracuje pod stałą superwizją, ponieważ zależy jej na jakości swojej pracy.

Stale rozwija swój warsztat pracy, uczestniczy w szkoleniach, seminariach, warsztatach dla psychologów i psychoterapeutów.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Katarzyna Dawidowska – ZnanyLekarz.pl


Aleksandra Maciaszczyk – psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień.

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością kliniczną oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Fundacji Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis.

Na co dzień pracuje na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. bł. R. Chylińskiego w Łodzi.

Pracuje indywidualnie i grupowo z osobami dorosłymi z problemem uzależnienia oraz członkami ich rodzin (partnerzy, dorosłe dzieci, rodzice). Prowadzi POP – Program Ograniczania Picia. Udziela również wsparcia i poradnictwa psychologicznego.

W swojej praktyce terapeutycznej zapewnia zaufanie, życzliwość oraz akceptację. Spotkania odbywają się w atmosferze szacunku oraz dyskrecji.

Aleksandra Maciaszczyk – ZnanyLekarz.pl



Zofia Warzyńska-Janowicz – Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień.

Ukończyła szkolenie prowadzone przez Fundację Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis w zakresie: “Specjalista Terapii Uzależnień” oraz „Uzależnienie w podejściu SFBT” – poszukiwanie rozwiązań, koncentrując się na zasobach

Inne wybrane szkolenia i treningi:
• „Praca z ciałem – integracja osiągnięć M.H. Ericksona i M. Feldenkraisa”, prowadząca: Iwona Woźniakowska, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Studium przypadku”, prowadzący: Krzysztof Klajs, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce – o motywacji raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Współpraca z kuratorami sądowymi”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Diagnoza pedagogiczna – możliwości i ograniczenia”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Coaching raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Zaburzenia psychiczne u młodzieży”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• Jak Feniks z popiołu. Praca z traumą”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi

Swoją praktykę doskonaliła w:
• Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Centrum Psychiatryczne w Warcie, na Oddziale Leczenia Uzależnień, gdzie odbywałam staż kliniczny
• Strefie Psychoterapia w Łodzi
• Fundacji Praesterno w Łodzi
• Fundacji Uwolnienie w Łodzi

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako:
• Psychoterapeuta uzależnień
• Psycholog i pedagog szkolny
• Wykładowca psychologii na kursach szkolących opiekunów medycznych
• Kierownik literacki Teatru Integracyjnego Arka we Wrocławiu
• Dziennikarz – freelancer
• Specjalista PR w SWSPiZ (obecnie: SAN)
• Terapeuta w CZMP (obecnie: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki) na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej
• Tekściarz

O sobie pisze: W centrum moich zainteresowań jest drugi człowiek; ten, który siedzi naprzeciwko i przyszedł, by wspólnie rozwiązać jakiś problem. W swojej pracy podążam za Klientem. Słucham i obserwuję, zawsze szukając zasobów, z których można czerpać. Pracuję w nurcie humanistycznym Carla Rogersa – terapii skoncentrowanej na Kliencie. Swoją pracę poddaję regularnie superwizji.

Wykształcenie:
• Doktor nauk medycznych; obszarem moich zainteresowań jest znaczenie relacji lekarz-pacjent i motywowanie pacjenta do leczenia i/lub terapii; Uniwersytet Medyczny w Łodzi
• Master of Science in Professional Communication – specjalista profesjonalnej komunikacji, Clark University, USA
• Magister kulturoznawstwa – specjalność teatrologiczna
• Magister pedagogiki – specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Napisałam około dwudziestu artykułów naukowych i liczne teksty popularno-naukowe.
Podstawowe dziedziny zainteresowań naukowych:
• Psychoterapia uzależnień
• Psychologia społeczna
• Psychologia zdrowia
• Różnice międzykulturowe

Kogo zapraszam do swojego gabinetu?
• Każdego, kto odczuwa problemy emocjonalne
• Osoby w kryzysie
• Osoby z problemem uzależnienia
• Osoby współuzależnione
• DDA
• Osoby poszukujące swojego miejsca w życiu
• Osoby próbujące odkryć swoją tożsamość

Kliknij aby umówić wizytę.


Katarzyna Przybyła – psycholog, pedagog, psychoterapeuta integracyjno-systemowy w trakcie szkolenia.

Jestem psychologiem i pedagogiem, certyfikowanym Trenerem Kontroli Złości oraz Trenerem Umiejętności Społecznych i Życiowych, a także prowadzę diagnozę w kierunku ADHD u osób dorosłych.

Aktualnie kontynuuję naukę w Szkole Psychoterapii w Warszawie opartej na podejściu integracyjno-systemowym. To podejście łączy różne teorie i techniki psychoterapeutyczne, co pozwala na elastyczne i kompleksowe prowadzenie terapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji, co zapewnia jej wysoką jakość i skuteczność. Dbam o rozwój osobisty uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w placówkach oświatowych, współpracując z fundacjami i organizacjami pozarządowymi oraz prowadząc prywatną praktykę terapeutyczną. Pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami, a także osobami dorosłymi.

Pomagam dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu, zrozumieniu i wyrażaniu emocji, radzeniu sobie ze stresem oraz trudnościami związanymi z okresem dorastania. Wspieram w budowaniu poczucia własnej wartości, skuteczności, stawianiu granic oraz byciu asertywnym. Prowadzę także konsultacje dla rodziców, aby wspierać ich w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Pomagam dorosłym w zrozumieniu siebie w kontekście środowiska rodzinnego, społecznego, zawodowego oraz relacji międzyludzkich. Udzielam wsparcia w dążeniu do poprawy aktualnej sytuacji życiowej, przeżywaniu problemów natury emocjonalnej, budowaniu poczucia własnej wartości czy rozwiązywania konfliktów.

W swojej pracy terapeutycznej cenię relację z klientem opartą na poczuciu bezpieczeństwa, zaufaniu i akceptacji. Każdego klienta traktuję z pełną akceptacją i empatią, niezależnie od jego problemów i wyzwań. Dostosowuję strategie terapeutyczne do unikalnych potrzeb i sytuacji klienta. Wykorzystuję różnorodne techniki i metody, aby najlepiej odpowiadać na specyficzne potrzeby każdej osoby, z którą pracuję. Jestem zaangażowana w proces terapeutyczny, aktywnie słucham, analizuję i współpracuję z klientem, aby znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla jego problemów.

Zapraszam do kontaktu i wspólnej pracy nad poprawą jakości życia oraz osiąganiem celów terapeutycznych.

Katarzyna Przybyła – ZnanyLekarz.pl



Natalia Bagniewska – Psycholog i pedagog, w trakcie szkoły psychoterapii. Pracuje z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością kliniczną. W trakcie studiów poszerzała swoją wiedzę i umiejętności na Oddziale Dziennym i Grupie Wsparcia w Centrum Medycznym MKK TRIMED.

Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach klinicznych w kraju i za granicą. Między innymi w szpitalach psychiatrycznych na Sri Lance (jednym z krajów o najwyższym wskaźniku samobójstw na świecie), na Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Oddziale Terapii Uzależnień w Zgierzu. Odbyła wiele szkoleń z zakresu diagnozy i psychoterapii.

Obecnie studiuje w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

W pracy terapeutycznej zajmuje się głównie:

  • zaburzeniami lękowymi (lęk paniczny, fobie, lęk uogólniony, nerwica natręctw)
  • zaburzeniami depresyjnymi
  • zaburzeniami osobowości
  • kryzysami (utrata poczucia sensu i celu w życiu, poważne zmiany życiowe)
  • trudnościami w radzeniu sobie ze stresem
  • trudnościami w radzeniu sobie z emocjami
  • trudnościami w relacjach
  • poczuciem samotności
  • zamartwianiem się
  • perfekcjonizmem
  • niskim poczuciem własnej wartości

Natalia Bagniewska – ZnanyLekarz.pl


Przemysław Kaźmierczak – Absolwent wydziału filozoficznego Uniwersytetu Łódzkiego. Nauczyciel Etyki. Socjoterapeuta, olinofrenopedagog, psychoterapeuta uzależnień (w trakcie certyfikacji), doradca rozwoju osobowości z 20 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami dzieci i młodzieży z trudnościami adaptacyjnymi i problemami z zakresu dostosowania społecznego.

Wieloletni pracownik telefonu zaufania. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w świetlicy środowiskowej gdzie oprócz wspierania dzieci organizował grupy wsparcia dla rodziców.

Jako wychowawca pracujący w Młodzieżowym Ośrodku Młodzieżowym „SOS” nr 1 w Łodzi rozwijał swoje kompetencje pracy z młodzieżą. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu pomocy osobom w kryzysie.

Uczestnik wielu seminariów i szkoleń między innymi takich jak: „Pomoc psychologiczna dla dzieci z rodzin alkoholowych”, „Diagnoza i wsparcie dziecka wykorzystywanego seksualnie”.

Swoje doświadczenie zawodowe poszerzał także pracując jako asystent rodziny w M.O.P.S. w Łodzi oraz jako opiekun osób starszych z zaburzeniami psychicznymi.

Przez ostatnie 9 lat zatrudniony w ośrodku terapii uzależnień gdzie współorganizował realizację programu terapeutycznego dla osób uzależnionych wprowadzając metody pracy oparte o wspieranie wewnętrznych zasobów pacjenta oraz rozwiązania systemowe w zakresie pracy z rodzinami osób uzależnionych.

W pracy z drugim człowiekiem przyjmuję autentyczną – opartą na empatii i trosce – postawę, która pozwala osobie znajdującej się w potrzebie dostrzec możliwość zmiany swojej sytuacji. Odnaleźć i poznać swoje konstruktywne zasoby.

Dąży do tego aby pacjent czuł się bezpiecznie, a spotkanie służyło leczeniu i zmianie, szanując przy tym cały świat pacjenta, jego teraźniejszość, przeszłość.

Stawia na bezpośredni kontakt oraz tworzenie przestrzeni do rozwijania zdolności świadomego przeżywania emocji.

W swojej pracy psychoterapeutycznej jako filozof czerpiąc z wielu nurtów Inspiruje się psychologią humanistyczną, psychoterapią egzystencjalną oraz psychodynamiczną. Mam nadzieję że pozwala to pacjentowi odnaleźć się we współczesnym świecie.

Kliknij aby umówić wizytę.



Agnieszka Grabarczyk – Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk

Ukończyła studia wyższe na kierunku Dietetyka o specjalizacji Dietetyka Medyczna. Posiada dyplom Psychodietetyka wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia, a także tytuł Specjalisty Przyjaznego Insulinoopornym zdobyty w ramach School of Insulinresistance Therapy (SOIT). Ukończyła I stopień, a aktualnie realizuje II stopień szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki (nr członkowski: 751), a także specjalista rekomendowanych przez Fundację „Insulinooporność”.

Nauczyciel w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie prowadzi zajęcia z Dietetyki w klasach o profilu dietetycznym, a z zamiłowania również Edukator Żywieniowy, regularnie organizujący warsztaty oraz prelekcje dla różnych grup wiekowych i na różne tematy.

Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach, aby móc otoczyć swoich pacjentów jak najlepszą opieką. Wśród ukończonych szkoleń znajdują się:

  • Analiza Badań w Dietetyce
  • Dieta dla Mózgu
  • Psychodietetyka w praktyce
  • Zaawansowane Systemy odżywiania
  • Dietoterapia Zaburzeń Płodności Kobiet, Mężczyzn i Profilaktyka
  • Żywienie w Stwardnieniu Rozsianym
  • Kompleksowe podejście dietetyczne do pacjenta z chorobami serca
  • Probiotykoterapia w pracy dietetyka
  • Dieta i suplementacja w IBS oraz SIBO

a także wiele innych.

W swojej pracy uczy przede wszystkim jak “budować odpowiednią relację z jedzeniem”. Jedzenie wpływa na wszystko w naszym życiu – od oczywistych spraw jak nasilanie/zmniejszanie się objawów chorobowych, po mniej oczywiste kwestie, takie jak koncentracja, jakość snu czy możliwości radzenia sobie ze stresem.

Kieruje się takimi wartościami jak:

  • Holistyczne podejście – bo tylko dzięki temu możliwa jest TRWAŁA poprawa zdrowia i nawyków żywieniowych. Podczas współpracy zawsze pokazuje, że dietoterapia to nie droga przez mękę, a przygoda, w której pacjent nie jest sam.
  • Zdrowy rozsądek – w myśl słów Paracelsusa “Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę” pokazuje, że najważniejsza jest równowaga w życiu i że wcale nie jest konieczne odmawianie sobie kostki czekolady, czy kawałka ulubionej pizzy. Bardzo rygorystyczne i wyśrubowane diety przynoszą marne rezultaty, a dodatkowo mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania i wielu innych chorób.
  • Indywidualne i w pełni otwarte podejście – gdyż każda osoba niesie za sobą inną historię i każdy pacjent wymaga innego podejścia. Narzędzia i plan dietoterapii są indywidualnie dopasowywane podczas pierwszego spotkania, na które serdecznie zaprasza!

Agnieszka Grabarczyk – ZnanyLekarz.pl


Rejestracja online lub telefonicznie od poniedziałku do piątku po godz. 15:00 pod numerem telefonu: 535 880 808

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij