Terapeuci
Home » Terapeuci
Koordynator: Piotr Kuraś
Do naszego zespołu należą:

Marlena Walas – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, a obecnie w procesie certyfikacji na terapeutę uzależnień. Pracuje z dziećmi i młodzieżą.
Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie mediacji i negocjacji. Brała udział w licznych szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożonych wykluczeniem społecznym, niedostosowanych, a także ofiar przemocy. Swoje doświadczenie zaczęła zdobywać jeszcze jako nastolatka, kiedy przez wiele lat działała jako harcerka. Jej pierwszą pracą zawodową był pedagog ulicy, następnie pracowała w placówce opiekuńczo-wychowawczej.
Od kilku lat nieprzerwanie związana jest z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki i Resocjalizacji “Ad-Rem” – gdzie pracuje jako wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej oraz prowadzi indywidualną terapię dzieci i młodzieży. Była również pedagogiem w szkole podstawowej oraz współpracowała ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym, a także odbywała staż kliniczny na Oddziale Leczenia Uzależnień w Warcie.

Joanna Grabowicz – psycholog, interwent kryzysowy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia.
Ukończyła studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej na SWPS w Warszawie. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT EDU w Warszawie.
Pracowała z osobami dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi (m.in. zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe), uzależnieniami, niepełnosprawnościami oraz kryzysami w bliskich związkach.
Udziela wsparcia oraz poradnictwa psychologicznego, a także towarzyszy w powrocie do równowagi psychicznej w sytuacjach kryzysowych. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi oraz starszą młodzieżą od 16 roku życia. Prywatnie interesuje się kryminologią i psychologią bliskich związków.
Kliknij aby umówić wizytę w serwisie “Znany Lekarz”

Katarzyna Dawidowska – pedagog, psychopedagog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
Obszarem jej pracy są zaburzenia osobowości, problemy w relacjach interpersonalnych, sytuacje kryzysowe w życiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polskim Stowarzyszeniu dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w Fundacji Uwolnienie oraz w Szpitalu Psychiatrycznym w Łodzi na Oddziale psychiatrycznym dla Dorosłych. Obecnie pracuje w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Pracuje indywidualnie oraz rodzinnie.
W ramach psychoterapii indywidualnej pracuje w nurcie psychodynamicznym z osobami dorosłymi i młodzieżą. Za cel stawia sobie zrozumienie drugiego człowieka, pomoc w rozwiązywaniu problemów natury emocjonalnej. Towarzyszy w przezwyciężaniu trudności życiowych, zrozumieniu siebie i innych oraz w drodze do wewnętrznej zmiany. Psychoterapia psychodynamiczna jest procesem leczenia, który zachodzi w oparciu o relację terapeutyczną i dialog terapeutyczny. W czasie sesji zachęca pacjenta do swobodnego dzielenia się myślami, fantazjami i skojarzeniami przychodzącymi mu do głowy. Uważnie słuchając tego, co pacjent mówi, dostosowuje swoją aktywność do możliwości i potrzeb pacjenta. Czynnikiem niosącym zmianę jest wgląd (pełniejsze rozumienie i postrzeganie siebie).
Pracuje pod stałą superwizją, ponieważ zależy jej na jakości swojej pracy.
Stale rozwija swój warsztat pracy, uczestniczy w szkoleniach, seminariach, warsztatach dla psychologów i psychoterapeutów.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Kliknij aby umówić wizytę w serwisie “Znany Lekarz”

Aleksandra Maciaszczyk – ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, specjalność “Psychologia Kliniczna”. W ramach studiów odbyła praktyki w Klubie Integracji Społecznej współpracując z osobami w kryzysie psychicznym, czującymi się samotnie.
Na co dzień pracuje na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. bł. R. Chylińskiego w Łodzi. Wcześniej odbywała wolontariat w Oddziale Leczenia Uzależnień, w tej samej placówce. Odbywał także wolontariat w Stowarzyszeniu MONAR w Ozorkowie, pracując z młodzieżą.
Jest specjalistą psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. W ramach Studium Terapii Uzależnień odbyła staż kliniczny w Stowarzyszeniu MONAR Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi współpracując z osobami dorosłymi.
Udziela wsparcia z zakresu wsparcia psychologicznego, poradnictwa psychologicznego oraz psychoterapii uzależnień. Pracuje pod superwizją.
W swojej praktyce terapeutycznej zapewnia zaufanie, życzliwość oraz akceptację. Ważne jest dla niej utworzenie bezpiecznej relacji terapeutycznej. Spotkania ze mną odbywają się w atmosferze szacunku oraz dyskrecji.”

Malwina Grochala – Psycholog, seksuolog, psycholog transportu, doradca zawodowy i personalny. Ukończyła kurs psychoterapii systemowej. Absolwentka licznych szkoleń, m.in. z racjonalnej terapii zachowania, dialogu motywującego, pracy z pacjentem w kryzysie suicydalnym.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pracy indywidualnej z osobami poszukującymi wsparcia w radzeniu sobie z wyzwaniami i trudnościami, ale także wsparcia w rozwoju i odkrywaniu siebie. Posiada również duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów psychologicznych.
Prowadzi konsultacje psychologiczne i interwencje w kryzysie, udziela wsparcia i pomocy psychologicznej. Prowadzi konsultacje seksuologiczne, w tym konsultacje dla par.
Wspiera w przechodzeniu przez kryzysy, np. rozwód, utrata pracy, choroba, wypadek. Pracuje z osobami w stanach depresyjnych i lękowych. Pomaga osobom zgłaszającym trudności natury emocjonalnej (np. w obszarze złości), chcącym pracować nad swoim perfekcjonizmem, poszukującym motywacji, wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, będącym w procesie wypalenia zawodowego.
Pracuje z osobami, które chcą budować satysfakcjonujące relacje – z samym sobą i innymi ludźmi. Pomaga w lepszym rozumieniu siebie i swoich zachowań. Wspiera kobiety i pary w okresie okołoporodowym i młodych rodziców. Prowadzi coaching rodzicielski w nurcie rodzicielstwa bliskości.
W obszarze seksuologii pracuje z osobami i parami pragnącymi w bardziej satysfakcjonujący sposób wyrażać i realizować swoją seksualność.
Pracuje z osobami LGBTQ+.
W pracy z drugim człowiekiem najważniejsza jest dla niej relacja oparta na akceptacji, autentyczności i zaufaniu. Na co dzień przyświeca jej myśl Carla Rogersa, że “osoba to płynny proces, nie stały i stateczny byt; płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech”.

Zofia Warzyńska-Janowicz – psychoterapeuta uzależnień w procesie certyfikacji.
Ukończyła szkolenie prowadzone przez Fundację Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis w zakresie: “Specjalista Terapii Uzależnień” oraz „Uzależnienie w podejściu SFBT” – poszukiwanie rozwiązań, koncentrując się na zasobach
Inne wybrane szkolenia i treningi:
• „Praca z ciałem – integracja osiągnięć M.H. Ericksona i M. Feldenkraisa”, prowadząca: Iwona Woźniakowska, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Studium przypadku”, prowadzący: Krzysztof Klajs, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź
• „Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce – o motywacji raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Współpraca z kuratorami sądowymi”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Diagnoza pedagogiczna – możliwości i ograniczenia”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Coaching raz jeszcze”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• „Zaburzenia psychiczne u młodzieży”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
• Jak Feniks z popiołu. Praca z traumą”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi
Swoją praktykę doskonaliła w:
• Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Centrum Psychiatryczne w Warcie, na Oddziale Leczenia Uzależnień, gdzie odbywałam staż kliniczny
• Strefie Psychoterapia w Łodzi
• Fundacji Praesterno w Łodzi
• Fundacji Uwolnienie w Łodzi
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako:
• Psychoterapeuta uzależnień
• Psycholog i pedagog szkolny
• Wykładowca psychologii na kursach szkolących opiekunów medycznych
• Kierownik literacki Teatru Integracyjnego Arka we Wrocławiu
• Dziennikarz – freelancer
• Specjalista PR w SWSPiZ (obecnie: SAN)
• Terapeuta w CZMP (obecnie: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki) na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej
• Tekściarz
O sobie pisze: W centrum moich zainteresowań jest drugi człowiek; ten, który siedzi naprzeciwko i przyszedł, by wspólnie rozwiązać jakiś problem. W swojej pracy podążam za Klientem. Słucham i obserwuję, zawsze szukając zasobów, z których można czerpać. Pracuję w nurcie humanistycznym Carla Rogersa – terapii skoncentrowanej na Kliencie. Swoją pracę poddaję regularnie superwizji.
Wykształcenie:
• Doktor nauk medycznych; obszarem moich zainteresowań jest znaczenie relacji lekarz-pacjent i motywowanie pacjenta do leczenia i/lub terapii; Uniwersytet Medyczny w Łodzi
• Master of Science in Professional Communication – specjalista profesjonalnej komunikacji, Clark University, USA
• Magister kulturoznawstwa – specjalność teatrologiczna
• Magister pedagogiki – specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
Napisałam około dwudziestu artykułów naukowych i liczne teksty popularno-naukowe.
Podstawowe dziedziny zainteresowań naukowych:
• Psychoterapia uzależnień
• Psychologia społeczna
• Psychologia zdrowia
• Różnice międzykulturowe
Kogo zapraszam do swojego gabinetu?
• Każdego, kto odczuwa problemy emocjonalne
• Osoby w kryzysie
• Osoby z problemem uzależnienia
• Osoby współuzależnione
• DDA
• Osoby poszukujące swojego miejsca w życiu
• Osoby próbujące odkryć swoją tożsamość

Katarzyna Przybyła – psycholog, pedagog, nauczyciel. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. Jest certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych i Życiowych oraz Trenerem Kontroli Złości. Rozpoczęła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjno-systemowym.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim na kierunkach: psychologia w specjalności psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka, pedagogika w specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz pedagogika wieku dziecięcego. Swoje kompetencje stale poszerza biorąc udział w kursach i szkoleniach. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w placówkach oświatowych i współpracując z fundacjami i organizacjami pozarządowymi.
Pomaga dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu, zrozumieniu i wyrażaniu swoich emocji oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami, takimi jak złość, lęk. Pomaga w przeżywaniu trudności związanych z okresem dojrzewania, w radzeniu sobie ze stresem, wzmacnianiu poczucia własnej wartości i skuteczności, stawiania granic, bycia asertywnym. Prowadzi Trening Umiejętności Społecznych, trening kontroli złości, trening koncentracji uwagi, trening relaksacyjny.
Kliknij aby umówić wizytę w serwisie “Znany Lekarz”

Przemysław Kręgowski – Jestem Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie ukończyłem w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem między innymi w Zachodniopomorskim Oddziale Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”, w Stowarzyszeniu Monar – Ośrodku Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi przy ul. Tuszyńskiej 106, w Ośrodku Terapii Uzależnień „Nefo”, w Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu „Patronka” w Szczecinku, oraz w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Szczecinku.
Jestem odpowiedzialny za prowadzenie terapii w kontakcie indywidualnym jak i grupowym, opracowywanie diagnozy problemowej, indywidualnych planów terapii, oraz prowadzenie zajęć i warsztatów psychoedukacyjnych w obszarze uzależnień. Działania konsultuję na bieżąco z zespołem merytorycznym, oraz swoje doświadczenie poddaje superwizji, co wpływa na uważność i doskonalenie warsztatu mojej pracy. Ukończyłem magisterskie studia pedagogiczne. Moją pracę traktuję jako pasję, a każdy człowiek zasługuje na szansę. Bliska mi idea brzmi “nigdy nie ma ludzi na zawsze straconych”.
Każdy ma prawo błądzić, jak i każdy człowiek zawsze może wstąpić na właściwą drogę – póki żyje. Kieruje się uczciwością, zaangażowaniem, kreatywnością, życzliwością i oddaniem…. Po terapii własnej, odkryłem w sobie chęć niesienia pomocy innym. Uważam, że najważniejszą wartością w życiu jest drugi człowiek i szacunek do niego. Chcę towarzyszyć każdemu, kto potrzebuje pomocy, wsparcia, akceptacji, czy zrozumienia. Więc albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.
Kliknij aby umówić wizytę w serwisie “Znany Lekarz”

Marcin Majda – aktualnie poszerza swój warsztat pracy o Studium Pomocy Psychologicznej. Szczególnie ceni sobie indywidualne towarzyszenie człowiekowi w jego poszukiwaniach i rozwoju. Ksiądz, kierownik duchowy.
W pracy z ludźmi interesuje go połączenie psychologii i duchowości.
Pasjonuje go literatura, film, góry, muzyka, sztuka.
Zapraszamy do współpracy.