Szkoły podstawowe

Home » Warsztaty » Szkoły podstawowe

Spotkania z uczniami

 
Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych

“Asertywność – moją cechą.” (90 min.)

Spotkanie ma charakter warsztatu asertywności w sytuacjach codziennych, trudnych i zagrażających. Ukazuje postawę asertywną jako wartość i prawo każdego człowieka. Poszerza horyzonty pojęcia asertywności nie tylko jako umiejętność odmawiania. Podkreśla świadomy wybór asertywności jako umiejętności. Spotkanie wskazuje komunikaty asertywne oraz zawiera panel ćwiczeń.
 
“Cyrk iluzji.” (90 min.)

Spotkanie, którego głównym elementem jest wykorzystanie opowiadania psychoedukacyjnego, jako narzędzia do nawiązania z uczniami rozmowy na trudny temat. Spotkanie i pogadanka dotyczą przyczyn i skutków sięgania po alkohol, narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne. Uczniowie skupiają się odnalezieniu odpowiedzi, dlaczego ludzie sięgają po substancje psychoaktywne oraz jakie są rzeczywiste skutki, korzystania z takich substancji.
 
„Szakal i żyrafa.”

Warsztat wg. metody „Nonviolent Communication – Porozumienie bez przemocy” M.B. Rosenberga. Metoda prowadzi do całkowitego wyeliminowania lub co najmniej ograniczenia możliwości wystąpienia przemocy w dialogu w jakiejkolwiek formie, psychicznej lub fizycznej. Szakal to metafora postawy szeroko pojmowanej przemocy, braku szacunku dla uczuć i potrzeb innych, ukierunkowany wyłącznie na osiągniecie celu. Żyrafę Rosenberg zaadoptował jako metaforę postawy odmiennej, ponieważ to roślinożerny ssak o ogromnym sercu, spoglądający na świat z szerszej perspektywy.
 
„W poszukiwaniu szlachetnego serca.”

Warsztat dla chłopców. Celem głównym jest kształtowanie kulturalnych nawyków i zasad savoir vivr’u. Zajęcia mają także na celu stworzenie systemu wartości, jakim powinni kierować się „mali mężczyźni”. Spotkanie uświadamia rolę odpowiedzialności za własne zachowanie oraz motywuje do aktywności na rzecz szlachetnej postawy.
 
„W poszukiwaniu własnego piękna.”

Warsztat dla dziewczynek. Na warsztatach odkrywamy czym naprawdę jest nasze dziewczęce piękno i obalamy mit i kult trendów, mody i zbyt dużego przywiązania do własnego wizerunku. Odkrywamy własne piękno wewnętrzne, a przez to wzmacniamy pozytywne myślenie o sobie i budujemy poczucie własnej wartości.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij