Trenerzy
Home » Trenerzy
O nas
Jesteśmy grupą specjalistów aktywnych zawodowo. Pragniemy nasze doświadczenia, praktykę i wiedzę wykorzystać do pracy i działań prewencyjnych oraz minimalizacji szkód społecznych.
Co nas wyróżnia? Jesteśmy grupą terapeutów posiadających Certyfikaty i Zaświadczenia Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARPA oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii KBPN zrzeszonych w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych. Pracujemy w różnego rodzaju instytucjach: od Monaru po oddziały szpitalne, świetlice środowiskowe, państwowe poradnie i prywatne ośrodki leczenia uzależnień.
Do naszych działań zaangażowaliśmy osoby trzeźwiejące. Mając w swoim życiu doświadczenie drogi uzależnienia, po wieloletniej terapii są obecnie świetnymi specjalistami. Posiadane doświadczenia pozwalają im na skuteczne działania w obszarach profilaktyki.
Do naszej kadry należą:
– socjolodzy,
– psychologowie,
– terapeuci leczenia uzależnień,
– pedagodzy,
– antropolog,
– biotechnolog,
– specjalista ds. promocji zdrowia,
– koordynator projektów.
Współpracujemy z kilkudziesięcioma trenerami z całej Polski, dlatego z naszą ofertą docieramy w każde miejsce.
Poniżej prezentujemy sylwetki części współpracujących osób:
Piotr Kuraś
Piotr Kuraś – dyplomowany terapeuta, założyciel Ogólnopolskiego Centrum Profilaktyki.
Posiada Dyplom ukończonego szkolenia w zakresie Specjalisty Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień oraz Dyplom szkolenia w Psychoterapii Osób z Uzależnieniami Behawioralnymi, wydane przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień.
Ukończył Socjologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Posiada Zaświadczenie Warsztatu Umiejętności Trenerskich wydany przez CSDZ na UKSW w Warszawie.
Należy do;
Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
W trakcie:
Kursu – SZKOŁA PSYCHOTERAPII HUMANISTYCZNEJ w Ośrodku INTRA.
Prowadzi praktykę terapeutyczną w Łodzi.
Swoją praktykę zawodową doskonaliłem na:
Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu Stowarzyszenia MONAR w Warszawie
Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu
Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Nowym Sączu – klinicznie
w Poradni Leczenia Uzależnień ZOZ w Łowiczu
Oddziale detoksykacji oraz w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień; Szpital im. J. Babińskiego – Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi
jako terapeuta i kierownik zespołu terapeutów prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień POMOST
Współpracowałem z Med_Art Prywatne Centrum Psychiatrii i Psychoterapii w Łodzi.
Byłem członkiem rady programowej Fundacji Vis Salutis; Organizacja infrastruktury leczniczej, badania w zakresie zapotrzebowania na usługi medyczne, prowadzenie szkoleń oraz profilaktyka.
Na zlecenie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi – Szkolenie Specjalizacyjne w dziedzinie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego dla Pielęgniarek; wykładowca: wykłady nt. Klasyfikacja i klinika zaburzeń psychicznych oraz metody leczenia (uzależnienia).
Absolwent Podyplomowych Studiów „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” w Zakładzie Seksuologii Społecznej i Klinicznej, Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu.
Autor kilku prac z zakresu resocjalizacji osób przebywających w ośrodkach resocjalizacyjnych m.in. o Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Warszawie.
Autor i trener szkoleń i warsztatów z zakresu profilaktyki uzależnień i przemocy.
Góral i zapalony rowerzysta.
Boriana Semerdżijewa
Boriana Semerdżijewa – pedagog, zaczynała w młodości jako pedagog baletu klasycznego.
Jest również pedagogiem resocjalizacyjnym.
Posiada Dyplom ukończonego szkolenia w zakresie Specjalisty Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień oraz Dyplom szkolenia w Psychoterapii Osób z Uzależnieniami Behawioralnymi, wydane przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji.
Pracowała kilka lat w lecznictwie odwykowym, w poradni odwykowej, w domu opieki społecznej oraz w ośrodku dla młodzieży z problemem alkoholowym i narkotykowym.
Ma również doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym i z trzeźwiejącymi alkoholikami.
Odbyła staże w trzech szpitalach psychiatrycznych na oddziałach detoksykacyjnych w Warszawie, w Sofii i w Genewie.
Pracuje jako konsultant ds. uzależnień na Bułgarskim portalu, prowadzonym przez Asocjacja dla Pracy i Prewencji z Osobami Uzależnionymi „Samo dnes”.
Ma w swoim dorobku autorstwo oraz udział w kilkunastu projektach , dotyczących profilaktyki i terapii uzależnień.
Należy do grona założycieli Stowarzyszenia NACOA POLSKA , które sukcesywnie realizuje działalność profilaktyczną poza granicami Polski. Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Justyna Rusinkiewicz-Zabrocka
Justyna Rusinkiewicz-Zabrocka – ukończyła Psychologię (specjalizacja psychologia zdrowia i kliniczna) oraz Zarządzanie (specjalizacja zarządzanie personelem) na Uniwersytecie Łódzkim. Specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji PARPA. Ukończyła szkolenie z zakresu Terapii Uzależnień Behawioralnych.
Warsztat psychologiczny i terapeutyczny doskonali w Fundacji Uwolnienie w Łodzi, pomaga osobom zarówno uzależnionym od alkoholu jak również ich rodzinom i bliskim. Prowadzi grupy edukacyjne i terapeutyczne dla pacjentów placówki.
Obecnie pracuje także z osobami w kryzysie, udziela pomocy psychologicznej oraz wsparcia w różnych obszarach życia jednostki (zaburzenia afektywne, zaburzenia osobowości).
Trener warsztatów z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia.
Dr Agnieszka Górska
Dr Agnieszka Górska – absolwentka pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.
Od 2009 roku doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Obecnie Dziekan Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie na Wydziale Zamiejscowym w Kętrzynie. Wykładowca akademicki, trener i szkoleniowiec. Obok pracy dydaktycznej prowadzi warsztaty studenckie w Zakładach Poprawczych, Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych oraz Zakładach Karnych z zakresu resocjalizacji.
Uczestniczyła w licznych konferencjach polskich i międzynarodowych dotyczących wychowania, resocjalizacji i profilaktyki uzależnień oraz niedostosowania społecznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Autorka teksów i artykułów w publikacjach naukowych związanych z zainteresowaniami badawczymi związanymi z resocjalizacją. Jest specjalistą terapii uzależnień i współuzależnienia oraz ukończyła szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych (oba zrobione w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie).
Współautorka programu profilaktycznego „Złapany w sieć” w zakresie zapobiegania kompulsywnemu używaniu Internetu przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, zatwierdzonego przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii.
Anna Jankowska
Anna Jankowska – psycholog, absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji PARPA.
Posiada kwalifikacje pedagogiczne do pracy w szkole i w innych placówkach wychowawczych.
Brała udział w szkoleniu dla nauczycieli i przedstawicieli organizacji pozarządowych z zakresu przygotowania i realizacji Szkolnych Programów Profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania uzależnieniom od środków psychoaktywnych.
Ukończyła szkolenie z zakresu Terapii Uzależnień Behawioralnych.
Warsztat psychologiczny i terapeutyczny doskonaliła w placówkach szkolnych i na Oddziale Terapii Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Warszawie.
Obecnie pracuje w dwóch poradniach zajmujących się terapią uzależnień. Pomaga osobom zarówno uzależnionym od alkoholu jak i narkotyków.
Pracuje także na programie substytucyjnym dla osób uzależnionych od opiatów. W swojej pracy pomaga również rodzinom i bliskim osób uzależnionych.
Współprowadzi warsztat komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Autorka i trener warsztatów z zakresu profilaktyki.
Dr Anna Seweryn
Dr Anna Seweryn – absolwentka etnologii Uniwersytetu Łódzkiego, od 2008 roku doktor nauk humanistycznych. Adiunkt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2008-2009) oraz w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi (2010-2013).
Uczestniczyła w kilkunastu konferencjach polskich i międzynarodowych, autorka kilkunastu tekstów naukowych opublikowanych w języku polskim i angielskim. Od maja do grudnia 2013 zatrudniona w Fundacji „Dobrze że jesteś” na stanowisku Specjalista ds. Promocji i Rekrutacji. Od 2008 roku współpracuje z Łódzkim Hospicjum dla Dorosłych i Dzieci.
W 2014 roku ukazała się jej książka pt: „Być jak Pepsi. Od społeczeństwa woli do społeczeństwa wyboru”.
Anna Rzepa
Anna Rzepa – magister Promocji Zdrowia z dyplomem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończyła także studia wyższe na kierunku Pedagogika o specjalności Praca Socjalna. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień w zakresie nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnień i współuzależnienia dla osób prowadzących terapię uzależnień i współuzależnienia w zakładach lecznictwa odwykowego oraz Studium Pomocy Psychologicznej w zakresie podstawowych umiejętności udzielania pomocy psychologicznej.
Posiada Certyfikat uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii uzależnień i współuzależnienia wydany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARPA oraz Certyfikat uprawniający do samodzielnego prowadzenia zajęć warsztatowych, wydany przez Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości w Łodzi.
Uczestniczka Programu Rozwoju Osobistego o charakterze terapeutyczno- rozwojowym w Instytucie Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczka wielu konferencji, autorka i trenerka licznych warsztatów z zakresu terapii osób uzależnionych i ich rodzin, uzależnień behawioralnych i przeciwdziałania przemocy.
Ewa Bednarska
Ewa Bednarska – specjalista psychoterapii uzależnień PARPA w procesie certyfikacji. Ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkiem na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego. Posiada kompetencje w zakresie terapii pedagogicznej, rehabilitacji i pracy terapeutycznej z rodziną.
Ukończyła szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności udzielania pomocy psychologicznej i nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnienia i współuzależnienia, wymaganym do pracy w lecznictwie odwykowym. Posiada certyfikat ukończonego szkolenia dotyczącego przemocy w rodzinie, realizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Uczestniczka wielu konferencji i warsztatów.
Posiada doświadczenie w pracy w Poradni Leczenia Uzależnień. Aktualnie zajmująca się prowadzeniem terapii w Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Prowadzi także terapię indywidualną oraz grupową z młodzieżą z rodzin, w których występuje problem nadużywania alkoholu( ALATEEN ). Zajmuje się również prowadzeniem konsultacji rodzinnych, a także terapią dla osób współuzależnionych ( DDA, Al-ANON).
Alicja Drobiszewska
Alicja Drobiszewska – absolwentka studiów psychologicznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Specjalista Terapii Uzależnień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej w trakcie certyfikacji.
Swoją praktykę zawodową doskonaliła w Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia MONAR oraz w Szpitalu Bródnowskim. Odbywała staż w Londynie poznając angielski system pomocy osobom bezdomnym i uzależnionym.
Obecnie pracuje w Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot na Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu, gdzie prowadzi terapię grupową i indywidualną. Posiada certyfikat Trenera wydany przez Akademię Nauki w Poznaniu. Jako trener dziecięcy brała udział w wielu projektach m. in. prowadziła warsztaty profilaktyczne w domach dziecka.
Katarzyna Mikołajczyk
Katarzyna Mikołajczyk – ukończyła Psychologię oraz Pedagogikę Społeczną na
Uniwersytecie Łódzkim. Specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji PARPA. Ukończyła
szkolenie z zakresu Terapii Uzależnień Behawioralnych.
Warsztat psychologiczny i terapeutyczny doskonali w Fundacji Uwolnienie w Łodzi, pomaga osobom zarówno uzależnionym od alkoholu jak również ich rodzinom i bliskim. Prowadzi grupy edukacyjne i terapeutyczne dla pacjentów placówki.
Obecnie pracuje także z podopiecznymi Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ich opiekunami i rodzinami. Trener warsztatów z zakresu profilaktyki uzależnień i depresji u dzieci.
Monika Etz
Monika Etz – ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika o specjalności praca socjalna oraz studia II stopnia na kierunku pedagogika społeczna.
Posiada kwalifikacje do prowadzenia pracy dydaktyczno – wychowawczej, socjalnej, profilaktycznej i socjoterapeutycznej. Swoją praktykę zawodową doskonaliła w Domu Pomocy Społecznej oraz w Świetlicy Spółdzielczego Domu Kultury dla dzieci i młodzieży.
Ukończyła Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Warszawie. Jest specjalistą psychoterapii uzależnień PARPA w trakcie procesu certyfikacji.
Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim. W placówce prowadzi sesje psychoterapii indywidualnej i grupy edukacyjne. Pomaga osobom zarówno uzależnionym od alkoholu, narkotyków, hazardu jak i młodzieży eksperymentującej z środkami psychoaktywnymi. Pracuje także z osobami współuzależnionymi.
Danuta Kobiela
Danuta Kobiela – ukończyła studia I stopnia o specjalności Pomoc Społeczna i Socjoterapia oraz studia II stopnia o specjalności Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza i Profilaktyka na Uniwersytecie Zielonogórskim. Posiada wiedzę z zakresu działań prowadzonych na poziomie poradnictwa specjalistycznego. Interesuje się obszarem z zakresu terapii osób uzależnionych, przede wszystkim uzależnieniami behawioralnymi oraz od środków psychoaktywnych (szczególnie dopalaczami).
Emilia Brzezińska
Emilia Brzezińska – ukończyła psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada kwalifikacje pedagogiczne. Absolwentka Warsztatów Umiejętności Trenerskich organizowanych przez Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego na UKSW w Warszawie.
Warsztat psychologiczny doskonali obecnie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 22 w Warszawie, współpracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodzicami, a także przedszkolami i szkołami. Prowadzi grupę warsztatową dla dzieci metodą bajkoterapii oraz indywidualne zajęcia ze wsparcia psychologicznego.
Podczas studiów zaangażowana w działalność społeczną i wolontariat. Zainteresowana tematyką rozwoju osobistego i duchowego, dietetyką, sportem i filmem polskim.
Anna Sroka
Anna Sroka – psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji.
Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła szkolenie dla specjalistów psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.
Dodatkowo odbywała szkolenia z zakresu terapii uzależnień behawioralnych.
Ukończyła szkolenie trenerskie przygotowujące do prowadzenia warsztatów antydyskryminacyjnych dla młodzieży prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej MERITUM.
Pracowała jako terapeuta na Oddziale Dziennym oraz w Ambulatorium Krakowskiego Centrum Terapii Uzależnień, gdzie prowadziła terapię grupową i indywidualną osób uzależnionych oraz współuzależnionych.
Prowadziła grupy socjoterapeutyczne oraz warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży na zlecenie Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Współzałożycielka i wieloletnia działaczka Niezależnej Inicjatywy Młodzieżowej, działającej na rzecz integrowania młodzieży oraz wspierania lokalnych inicjatyw kulturalno – artystycznych.
Jacek Jarzyna
Jacek Jarzyna – ukończył Psychologię na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia.
Jest specjalistą psychoterapii uzależnień PARPA ( w procesie certyfikacji). Pracuje z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych, z uzależnieniami behawioralnymi oraz z DDA.
Swoją praktykę doskonalił na oddziale zamkniętym i w poradni Szpitala MSW oraz w szpitalu psychiatrycznym, w Domu Samotnej Matki, w Areszcie Śledczym Warszawa – Mokotów oraz w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.
Posiada 20-letnie doświadczenie pracy z młodzieżą i studentami jako szkoleniowiec i wykładowca.
Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski – absolwent studiów etnologicznych na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie w trakcie studiów na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna Uniwersytecie Łódzkim. Specjalista terapii uzależnień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej w trakcie certyfikacji.
Posiada rekomendacje do prowadzenia terapii uzależnień i współuzależnienia od środków psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, wydanych przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Praktykę zawodową doskonalił w Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia MONAR oraz w grupach samopomocowych osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu.
Obecnie prowadzi warsztaty i szkolenia z profilaktyki uzależnień od narkotyków i alkoholu w Poradni Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi. Pomaga osobom uzależnionym i rodzinom osób uzależnionych w grupach wsparcia na terenie Łodzi.
Jakub Krawiec
Jakub Krawiec – specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji.
Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim i teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Ukończył szkolenie dla specjalistów psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Obecnie pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień w Koninie.
Bartłomiej Jan Kuraś
Bartłomiej Jan Kuraś – wykształcenie średnie, student Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pełni zaszczytne służby w strukturach wspólnoty AA, członek redakcji biuletynu “Wisła” – pisma ukazującego się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Animator warsztatów 12 Kroków AA. Autor artykułów o tematyce uzależnień pisanych do biuletynu “Wisła”. Niosący posłanie AA wśród uczestników terapii uzależnień oraz wśród mieszkańców małych gmin, czego efektem są działające grupy w strukturach AA. Uczestnik warsztatów z 12 tradycji oraz wielu zlotów Radości.
Organizator rajdów historycznych kierowanych do młodzieży szkolnej oraz rekonstrukcji i prelekcji historycznych. Poprzez swoją działalność historyczno-rekonstrukcyjną ukazującą losy Żołnierzy Wyklętych – którzy dla młodzieży obecnie są wzorami do naśladowania – nawiązuje szybki kontakt z dziećmi w wieku szkolnym. Prowadzi własną działalność gospodarczą.
Agata Banaś
Agata Banaś – Instruktor terapeuta w dziedzinie Psychoterapii Uzależnień. Wychowawca w Ośrodku dla Osób Uzależnionych SP ZOZ Nowy Dworek. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Obecnie doskonali swoje kwalifikacje na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Resocjalizacja z Poradnictwem Specjalistycznym.
Katarzyna Arczewska
Katarzyna Arczewska – absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Instruktor Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji PARPA. Obecnie w trakcie realizacji studiów drugiego stopnia na Wydziale Socjologii i Pedagogiki na Wyższej Szkole Informatyki i |Ekonomii TWP w Olsztynie na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych i uzyskania tytułu specjalisty terapii uzależnień.
Marek Laskowski
Marek Laskowski – certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener umiejętności interpersonalnych, coach życiowy.
Obecnie pracuje jako specjalista terapii uzależnień w ośrodku MONAR Zbicko oraz w punkcie konsultacyjnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popielowie. Kierownik oraz realizator licznych programów profilaktycznych oraz pomocowych.
Prywatnie – pasjonat nowych technologii, jazdy konnej oraz rozwoju osobistego.
Iwona Kowalczuk
Iwona Kowalczuk – ukończyła socjologię (specjalność z resocjalizacji) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Ukończyła Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia oraz szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie.
Ukończyła szkolenie podstawowe dla osób pracujących ze sprawcami przemocy w rodzinie (według modelu Programu Edukacyjno-Korekcyjnego „Partner” opracowanego na podstawie Programu z Duluth).
Obecnie pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień w Sanoku, zajmuje się diagnozowaniem i terapią osób uzależnionych i współuzależnionych.
W placówce prowadzi sesje psychoterapii indywidualnej i grupy psychoedukacyjne.
Posiada też doświadczenie w zakresie działań na rzecz profilaktyki w środowisku lokalnym, oraz podejmowaniu inicjatyw i zadań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych wynikających z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Ulubione motto:
„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje.”
„Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
Jan Paweł II
Zapraszamy do współpracy.